گرافیت کم سولفور

گرافیت کم سولفور low sulfur graphite petroleum coke که به اختصار به آن GPC  گفته می شود یکی از اساسی ترین  و پرمصرف ترین افزودنی در صنایع متالوژی و  ریخته گری می باشد. این نوع گرافیت از دسته گرافیت های مصنوعی می باشد که از مشتقات نفت به دست می آید و محصول فراوری نفت می باشد.  به طور دقیق این محصول  از کک نفتی با خلوص بالا در کوره گرافیتی و در دمای بسیار بالا( 2500-3500 درجه) ساخته می شود.

عنصر قالب تشکیل دهنده این محصول کربن با خلوص بالا می باشد و عناصر دیگر موجود در آن مقادیر ناچیزی از گوگرد و خاکستر می باشد. شکل  آن  اسفنجی شکل و متخلخل(سوراخ سوراخ) است و ظاهری سیاه و خاکستری رنگ دارد.

یکی از مهمترین موارد در آنالیز گرافیت کم سولفور همانطور که از نامش پیداست میزان سولفور یا گوگرد  موجود در آن می باشد که  باید بسیار ناچیز و کمتر از %0/05 باشد.همچنین میزان گوگرد یا سولفور باید قابل کنترل باشد تا موجب تغییر ساختاری در آلیاژ نشود.

 

کاربرد گرافیت کم سولفور

در صنایع ریخته گری برخی از کالاها بسیار کاربردی می باشد. گرافیت کم سولفور یکی از کاربردی ترین و پرمصرف ترین افزودنی در صنایع ریخته گری می باشد. از این نوع گرافیت برای کربن دهی به فلزات آهنی عموما چدن داکتیل استفاده می شود.همچنین به دلیل داشتن خلوص کربن بالا به عنوان افزودنی از آن در صنایع پلاستیک و لاستیک نیز استفاده می شود.

گرافیت کم سولفور جوانه زنی در آهن مذاب را بهبود می بخشد و باعث افزایش کروی شدن گرافیت و توزیع یکنواخت در مذاب می شود.از دیگر ویژگی های آن محتوای فریت چدن را بدون تثبیت کننده پریلیتی بهبود میبخشد.

این نوع گرافیت در مقایسه با گرافیت پرسولفور از جذب بالاتری برخوردار می باشد.این نوع گرافیت از واکنش پترولیوم کک (کک نفتی) با خلوص یالا در کوره  گرافیتی با حرارت بسیار بالا حدود 3000 درجه سانتیگراد ساخته می شود.حذف گوگرد در کک نفتی کلسینه و رساندن آن به زیر %1 بسیار دشوار می باشد و احتیاج به حرارت بسیار بالا دارد.

نیاز این کالا در کشور ما از طریق واردات از چین که بزرگ ترین تولید کننده آن در جهان می باشد تامین می شود و شرکت شایان مواد یکی از وارد کننده و تامین کننده های این محصول در کشور می باشد.

جهت اطلاع از قیمت گرافیت کم سولفور و خرید بدون واسطه و دریافت مشاوره با ما تماس حاصل نمایید.

 

ارسال به تمام نقاط کشور

میزان عناصر
99%min C کربن
0/05%max S گوگرد
0/4%max Moisture رطوبت
0/3%max V.M مواد فرار
0/5%max Ash خاکستر
1-5mm Size سایز
پیام داخل واتساپ
تماس با ما