تامین کننده انواع فروآلیاژها جوانه زا گرافیت ها شمش چدن بوته گرافیتی

فروسیلیکو منیزیم

فروسیلیکو منیزیم  – Ferro Silicon Magnesium که به اختصار به آن فرومنیزیم می گویند   از خانواده فرو آلیاژها می باشد. شکل ظاهر  خاکستری و نقره ای رنگ دارد.

به صورت کلوخه در دو سایز 2-5 میلیمتر و 5-15 میلیمتر دانه بندی می شود.  این فروآلیاژ از ترکیب منیزیم(Mg) سیلیس(Si) و آهن (Fe) به دست می آید و نام اختصاری آن FeSiMg  می باشد. دمای ذوب آن ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد می باشد.

فروسیلیکو منیزیم در صنایع ریخته گری و ذوب فلزات  برای تولید چدن های نشکن کاربرد دارد. ظرفیت تولید این محصول سالانه ۶۰۰۰ تن می باشد و با دانه بندی های مختلفی تولید می گردد.

کاربرد اصلی فرومنیزیم تبدیل گرافیت های ورقه ای به کروی در تولید چدن و افزایش استحکام آن از این طریق است.فرومنیزیم در آلیاژ سازی چدن نشکن کاربرد فراوانی دارد  و شرایط را برای تشکیل گرافیت کروی، مناسبتر می سازد.

با افزودن فرو سیلیکو منیزیم به آلیاژهای چدنی و فولادی علاوه بر کروی کردن گرافیتها مقاومت به ضربه را در قطعات ریختگی افزایش می دهد . همچنین استحکام آن را از ۴۰ تا ۶۰ کیلوگرم بر میلیمتر مربع به ۶۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم بر میلیمتر مربع می رساند .

عموماً فروسیلیکو منیزیم کمی قبل از ریختن مذاب و بار ریزی در قالب اضافه می شود .که منیزیم توسط جوانه های گرافیت جذب شده ،و تنش سطحی را  تغییر  دهد، و شرایط رشد را در تمام جهات یکنواخت می کند.همچنین  استحکام کششی  قطعات را بهبود می دهد.

 

جهت اطلاع از آخرین قیمت فروسیلیکو منیزیم و شرایط فروش فرومنیزیم با ما تماس حاصل نمایید.

شماره واتساپ: 09123757490

ارسال به تمام نقاط ایران

 

فروسیلیکو منیزیم سمنان | فروسیلیکو منیزیم نشکن ساز
فروسیلیکو منیزیم

آنالیز فروسیلیکو منیزیم

درصد عنوان
5-7٪ منیزیم
43-48٪ سیلیس
1/2٪ آلومینیوم
0/8-1/4٪ کلسیم
تماس با ما
ارسال پیام
پیام داخل واتساپ