فرومنگنز کم کربن

فرومنگنز کم کربن ferromanganese از خانواده فرو آلیاژها می باشد و از ترکیب منگنز و آهن به دست می آید و یکی از پر کاربردترین عناصر اصلی در ساختار متالوژیکی فولادها می باشد.

فرومنگنز باعث افزایش   استحکام و خاصیت فرم دهی و جوشکاری در فولاد آلیاژی می شود ، اما تاثیر کمی بر الاستیسیته دارد. با اضافه نمودن هر ۳% منگنز استحکام کشش فولاد  kg/mm10 افزایش می یابد .

از فرومنگنز بعنوان دی اکسید کننده ، گوگردزدایی و گاززدایی فولاد برای از بین بردن نیتروژن و سایر عناصر خطرناکی که در  ذوب یافت می شود ، استفاده می شود. همچنین ویژگی های مکانیکی مانند سختی پذیری و مقاومت در برابر سایش از فولادهای خاص را بهبود می بخشد. امروزه ، سه درجه فرومنگنز استفاده می شود.

تغییرات تنش تسلیم نیز مشابه استحکام کششی می باشد و با افزایش مگنز درکلیه آلیاژهای فولادی عمق سختی را در سختکاری افزایش می دهد . در برخی فولادهای خاص وجود درصد بالای کربن در فرومنگنز باعث دگرگونی در ساختار فولاد و یا قطعات ریخته گری می شود که در این موارد از فرومنگنز کم کربن استفاده می شود.میزان کربن در فرومنگنز کم کربن حداکثر 0/1 درصد می باشد و میزان منگنز بین 75 تا 88 دvصد متغیر است.

ارسال به تمام نقاط ایران

درصد عناصر
75-80٪ منگنز
0/35٪ کربن
0/83٪ سیلیس
0/02٪ فسفر
0/02٪ گوگرد

جهت خرید فرومنگنز کم کربن و اطلاع از قیمت فرومنگنز کم کربن با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now ButtonCALL NOW