تامین کننده انواع فروآلیاژها جوانه زا گرافیت ها شمش چدن بوته گرافیتی

فرومولیبدن

فرومولیبدن – Ferro molybdenum(Fe-Mo)  از خانواده فروآلیاژ ها می باشد که از ترکیب آهن با مولیبدن (مولیبدنیوم) ساخته می شود و یک ماده افزودنی برای فلزات   پایه آهن محسوب می شود. این آلیاژ حاوی ۷۵-۶۰ درصد مولیبدن و مقادیری تا 1 درصد سیلیکون (Si) و مس (Cu) می باشد و در دو گرید 65-60 و  70-65 تولید می گردد.

این آلیاژ به وسیله ذوب اکسید مولیبدن(Mo O3) آلومینیوم و آهن و از طریق احیای آلومینیو/سیلیکوترمی در کوره های القایی یا قوس الکتریکی و از قراضه های حاوی مولیبدن تولید می گردد.

از فرومولیبدن عموما برای تولید فولادهای آلیاژی و عملیات حرارتی پذیر استفاده می شود و باعث سختی فولاد می شود و استحکام فریت آن افزایش می دهد و مانع خوردگی فولاد می شود و قابلیت جوشکاری آن را بالا می برد.

بیشترین کاربرد فرو مولیبدن در ساخت ابزار و ماشین آلات ، تجهیزات نظامی ، لوله های پالایشگاهی ، قطعات تحت فشار بالا و بعضی قطعات مربوط به خودروها ، کامیون‌ها ، لوکوموتیوها و کشتی‌ها می باشد. همچنین از فرومولیبدن در     ابزارهای   قطعات ماشین کاری با سرعت بالا ، ابزار کار سرد ، مته های دریل   ،انواع پیچ گوشتی ، اسکنه ، ریخته گری سنگین و غلتک درصد بالایی از آن   استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت فرومولیبدن و شرایط فروش فرومولیبدن با ما تماس حاصل نمایید.

ارسال به تمام نقاط ایران

تماس با ما
ارسال پیام
پیام داخل واتساپ