تامین کننده انواع فروآلیاژها جوانه زا گرافیت ها شمش چدن بوته گرافیتی

فرومنگنز متوسط کربن

فرومنگنز متوسط کربن یکی از سه شکل تعریف شده برای فرومنگنز می باشد و از نظر قیمت گذاری نسبت به نوع فرومنگنزپرکربن قیمت بالاتری دارد و از فرومنگنز کم کربن قیمت کمتری دارد.

میزان کربن در نوع متوسط کربن می بایست حداکثر 2 درصد باشد و به طور کل مواقعی که کربن بالا باعث اشکال در آلیاژ سازی قطعه ما می شود از فرومنگنز با کربن متوسط استفاده می شود.

فرومنگنز از خانواده فروالیاژها می باشد که از ترکیب منگنز و آهن به دست می اید.فرو منگنز متوسط کربن را بیشتر در صنایع الکترود سازی به صورت پودر و در صنایع ریخته گری در تولید چدن و فولاد به کار می رود.

کاربرد

بیشترین کاربرد فرومنگنز در تهیه آلیاژهای آهن و  برای تولید چدن و فولاد به کار برده می شود. بیشترین مصرف فرومنگنز در تولید فولاد (فولادهای کربن دار، آلیاژ کم مقاومت،  ابزارآلات)، آلیاژهای غیرفولادی ( آلیاژهای غیرآهنی، فروآلیاژها و چدن) دارد. فولاد  کربن دار بخش اصلی بازار فرومنگنز را به خود را اختصاص می‌دهد.

فرومنگنز باعث بهبود استحکام کششی، کار پذیری، چقرمگی، سختی و مقاومت در برابر سایش فولاد و چدن می‌شود. همچنین، منگنز با باقی مانده گوگرد موجود در فولاد واکنش نشان می دهد.

از فرومنگنز با کربن متوسط برای ساخت ابزارها،در فولادهای مقاوم در برابر حرارت و فولادهای مقاوم در برابر سایش استفاده می شود.

با افزودن فرومنگنز به مذاب باعث خوش تراش شدن فولاد و چدن می شود که این ویژگی در قطعات خودرو و یا قطعاتی که به تراش احتیاج دارد کاربرد فراوانی دارد.

نیاز این کالا در کشور ما از طریق واردات تامین می شود و شرکت شایان مواد وارد کننده این محصول می باشد.

جهت خرید فرومنگنز متوسط کربن و یا اطلاع از قیمت فرومنگنز متوسط کربن با ما در تماس باشید.

ارسال به تمام نقاط ایران

درصد عناصر
77-82٪ منگنز
1-2٪ کربن
0/3% سیلیس
0/06% فسفر
0/02٪ گوگرد
تماس با ما
ارسال پیام
پیام داخل واتساپ