فروسیلیس

 

فروسیلیس در ۳ سایز تولید می شود

 

  • سایز  3-0    میلیمتر

  • سایز  10-3  میلیمتر

  • سایز 60-10 میلیمتر

نوع بسته بندی

به صورت جامبو 1 تنی

میزان عناصر
72-75٪ Si
1-2٪ Al
0/04% P
0/04% S
0/1% C
ferroSilicon

توضیحات

فروسیلیس -FerroSilicon که با نام اختصاری FeSi شناخته می شود از خانواده فروآلیاژها می باشد که از ترکیب آهن و سیلیسیم به دست می آید. عنصر قالب تشکیل دهنده آن سیلیسیم است که بیش 70 درصد می باشد.عناصر دیگر تشکیل دهنده آن را مقادیر ناچیزی از آلومینیوم ، کربن ، فسفر و گوگرد می باشد.شکل ظاهری آن همانطور که در تصویر میبینید به رنگ خاکستری روشن می باشد. فروسیلیس را  از طریق حرارت دادن، احیا و ذوب در کوره های قوس الکتریک تولید می کنند.

 حالت فیزیکی جامد و شکل ظاهری ان نقره ای و خاکستری رنگ دارد. دمای ذوب آن ۱۲۹۰- ۱۳۹۰ درجه سانتی گراد است  و بر اساس میزان خلوص سیلیس وزن مخصوص آن بین 4/5-5/2  G/M3   متغیر می باشد.

 در ترکیب فروسیلیس بر اساس نوع مصرف آن 10-90  درصد سیلیسیم ۵ درصد عناصر کروم, منگنز, گوگرد, فسفر, آلومینیوم و مابقی آن را آهن  تشکیل می دهد. مابین درصدهای آن  ٪75 درصد  بیشترین  مصرف را را دارد که بیش از ٪90 می باشد  و در صنایع ریخته گری فولاد و چدن  استفاده می شود.

کاربرد

در صنایع ریخته گری که بیشترین مصرف را دارد کاربرد ان در:

1- صنایع  فولاد به عنوان اکسیژن زدا
2-در تولید چدن به ‌عنوان جوانه زا
3- در تولید فروسیلیکو منگنز و فروسیلیکو منیزیم
 4-در تولید چدن و فولاد آلیاژی
 5- در چدن داکتیل به عنوان نشکن ساز 

فروسيليس در ريخته گری  باعث استحكام و سختی فولاد می شود و  الاستيسيته و قابليت مغناطيسی آن را افزايش می دهد. همچنین با افـزودن آن می توان از تشكيل كاربيد های ناخواسته جلوگيری کرد.

از دیگر کاربردهای آن با خلوص ٪45 در صنایع الکترود سازی به صورت پودر شده و در صنایع سرب و روی با خلوص 15 درصد به عنوان عامل جداساز استفاده می شود.فروسیلیس ماده ای استراتژيک می باشد و  می‌توان ان را پرمصرف ترین و یکی از اصلی‌ترین مواد افزودنی در صنایع ریخته گری عنوان کرد.

بازرگانی شایان مواد  نماینده فروش قالب کارخانجات تولید کننده فروسیلیس در ایران می باشد .این ماده استراتژیک را با شرایط و قیمت مناسب به مصرف کنندگان آن  عرضه می نماید.

فروسیلیس عموما در سه سایز  (۶۰-۱۰) میلی متر (۱۰-۳) میلی متر (۳-۰) میلی متر تولید و  به مصرف کنندگان  عرضه می شود .

نوع بسته بندی: به صورت فله  و جامبو 1000 کیلوگرم

ارسال کالا :  انبار تهران و ارسال مستقیم از کارخانه 

جهت اطلاع از قیمت و شرایط فروش و مشاوره برای خرید فروسیلیس با ما با شماره زیر تماس حاصل نمایید

دفتر : 26327938-021

همراه :09123757490

م.براتی

ارسال به تمام نقاط ایران

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now ButtonCALL NOW