تامین کننده انواع فروآلیاژها جوانه زا گرافیت ها شمش چدن بوته گرافیتی

سیلیکون متال

سیلیکون متال  ، عمدتا به عنوان افزودنی به آلیاژهای غیر آهنی استفاده می شود. سیلیکون متال محصولی است که از کوارتز و کک در کوره برقی ساخته می شود. محتوای سیلیکون آن حدود 99٪ است  و سایر ناخالصی ها آهن ، آلومینیوم و کلسیم  هستند.

نیاز این کالا در کشور ما از طریق واردات تامین می شود و شرکت شایان مواد وارد کننده سیلیکون متال 4.4.1 مرغوب می باشد.جهت مشاوره و اطلاع از قیمت سیلیکون متال و شرایط فروش با ما  تماس حاصل نمایید.

ارسال کالا به تمام نقاط ایران

عناصر درصد
Si سیلیسیوم 99٪
Fe آهن 0/4٪
Al آلومینیوم 0/4٪
Ca کلسیم 0/1٪
فروش سیلیکون متال
سیلیکون متال

توضیحات سیلیکون متال

سیلیکون-Silicon که با نماد Si و عدد اتمی ۱۴ شناخته می شود، یک عنصر جامد، بلورین و شکننده  به رنگ خاکستری مایل به آبی است. فلز سیلیکون تمایل زیادی به برقراری واکنش با اکسیژن دارد.سیلیکون متال در صنعت آلومینیوم بیشتر به عنوان عامل آلیاژی استفاده می شود  و باعث افزایش استحکام آلومینیوم  می شود.

قالب آن از سیلیکون تشکیل شده است ماده ای افزودنی است که در آلیاژهای غیر آهنی استفاده می شود.عناصر تشکیل دهنده آن سیلیسیوم،آلومینیوم،کلسیم و آهن می باشد و میزان خلوص سیلیسیوم آن در حدود 99٪ می باشد.پرکاربردترین سیلیکون متال گرید 4.4.1 می باشد.

سیلیکون متال  برای چه استفاده می شود؟

سیلیکون متال با خلوص بالا در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. در صنایع شیمیایی برای تولید ترکیبات سیلیکون و همچنین ویفرهای سیلیکونی مورد استفاده می شود .در سلولهای خورشیدی فتوولتائیک و نیمه هادیهای الکترونیکی استفاده می شود.  تولید کنندگان آلومینیوم از آن برای بهبود خواص مفید آلومینیوم استفاده می کنند. هنگامی که با آلومینیوم استفاده می شود ، سیلیکون قابلیت ریخته گری ، سختی و مقاومت آن را بهبود می بخشد.علاوه بر این ، تقاضای آلومینیوم در سال های اخیر به طور پیوسته در حال رشد است. 

سیلیکون  خالص که با عناصری مانند بور، فسفر و آرسنیک ترکیب می شود  به عنوان وافر سیلیکون شناخته می شود و ماده اصلی مورد استفاده در تراشه های رایانه، مدارهای مجتمع، ترانزیستورها، دیودهای سیلیکون، نمایشگرهای کریستال مایع و انواع مختلف است سایر دستگاه های الکترونیکی و سوئیچینگ است.

از ان در صنایع متالوژی به عنوان یک عامل احیا کننده و به عنوان یک عنصر آلیاژی در فولاد، آلومینیوم، برنج و برنز استفاده می شود. در ریخته گری آلومینیوم از آن برای بهبود خواص مفید آلومینیوم استفاده می کنند. زمانی که سیلیسیم با آلومینیوم استفاده می شود، قابلیت ریخته گری، سختی و مقاومت آن را افزایش می دهد.

به دلیل تقاضای مواد سبک تر و اقتصادی تر در سال های اخیر تقاضای آلومینیوم به طور پیوسته در حال رشد است به همین دلیل باعث رشد مصرف آن توسط تولید کنندگان آلومینیوم شده است.

بیشترین کاربرد قیمت سیلیکون متال در صنایع آلومینیوم می باشد که با افزودن به آن باعث بهبود عملکرد آلیاژ آلومینیوم می شود و استحکام ان را افزایش می دهد.همچنین افزودن سیلیکون متال به آلومینیوم باعث شکل گیریه آلیاژی قویتر و سبک تر می شود و از ان بیشتر در صنایع خودروسازی و جایگزین قطعات چدنی سنگین می شود.این ماده در آلومینیوم باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شود و همچنین باعث کاهش چگالی و ضریب انبساط حرارتی می شود.

تماس با ما
ارسال پیام
پیام داخل واتساپ