shayan mavad

سیلیکون متال

سیلیکون متال Silicon Metal   ،سیلیس با خلوص %99 است و به عنوان  افزودنی در صنایع ریخته گری ( به طور دقیق آلیاژهای غیر آهنی) عموما آلومینیوم کاربرد دارد. دیگر عناصر تشکیل دهنده آن مقادیر ناچیزی آهن ، آلومینیوم و کلسیم  می باشند. نیاز این کالا در کشور ما از طریق واردات تامین می شود و شرکت شایان مواد یکی از وارد کننده های این محصول در کشور می باشد.

این ماده مشابه فلزات ظاهری درخشان و خاکستری رنگ دارد . سیلیکون متال دارای  ویژگی های مختلف و گوناگونی است , که آن را از سایر مواد اولیه صنایع مختلف متمایز کرده است. به عنوان مثال ,هر سیلیکون دارای تعدادی زنجیره جانبی متصل به زنجیره اصلی می باشد. این ماده ,در دمای اتاق دارای حالت فیزیکی جامد می باشد و در حالت مایع دارای چگالی بیشتری می باشد.  نقطه ذوب آن 1400 درجه  و نقطه جوش آن  ۲۸۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.

انواع سیلیکون متال

سیلیکون متال بر اساس درصد  عناصر موجود در آن، دسته بندی می شود. نام گذاری دسته بندی رابطه مستقیم با میزان عناصر موجود در آن دارد ,که آنها ۴۴۱، ۵۵۳، ۳۳۰۳، ۲۲۰۱ و ۱۱۰۱ می باشند.بیشترین مصرف در بین آنها 441 می باشد که 0/4% آهن 0/4% آلومینیوم و 0/1% کلسیم دارد. 

از این ماده به عنوان مواد اولیه در صنایع متالوژی, شیمیایی, الکترونیک, پلی سیلیکون و ساخت پنل های خورشیدی استفاده می شود. نحوه تولید آن  با فرآیند تصفیه سیلیس در سنگ کوارتز یا ماسه شروع می شود . سپس از طریق یک فرآیند هیدرومتالوژیکی تصفیه شده و در یک کوره گرمایش الکتریکی از ذوب کوارتز و کک تولید می شود.

 

کاربرد سیلیکون متال

بخش عمده ای از مصرف این کالا در تولید آلیاژهای آلومینیوم  استفاده می شود.نسبت استحکام به  وزن برتر آلومینیوم  در برابر فولاد و آهن ساخت خودروهایی با وزن کمتر است که نتیجه آن خودروهایی با مصرف سوخت کمتر می باشد. همین عامل تقاضا برای آلیاژهای آلومینیوم را افزایش داده که در نتیجه تقاضا برای سیلیکون متال افزایش پیدا کرده است. 

یکی دیگر از کاربردهای سیلیکومتال در صنایع شیمیایی  برای تولید ترکیبات سیلیکونی و همجنین ویفرهای سیلیکونی می باشد.  ترکیبات سیلیکونی مواد اولیه تعداد زیادی از محصولات صنعتی و مصرفی مانند قطعات لاستیکی سیلیکونی، فوم یورتان، درزگیرها، چسب ها، روان کننده ها، افزودنی های غذایی، پوشش ها و لوازم آرایشی هستند.همجنین از این ماده برای ساخت سلول های خورشیدی فتوولتائیک و نیمه هادی های الکترونیکی استفاده می شود.

 

ویژگی های سیلیکون متال

سیلیکون متال  باعث افزایش استحکام آلومینیوم شده  سختی و مقاومت آن را بهبود میبخشد و افزایش مقاومت در برابر خوردگی آلومینیوم را افزایش  می دهد.  هچنین باعث کاهش چگالی و ضریب انبساط حرارتی نیز می شود.

 

چشم انداز بازار

انتظار می رود هزینه بالای تولید  رشد بازار آن را در دوره پیش بینی محدود کند. یکی از آن عوامل تولید آن که بسیار انرژی بر است و هزینه تولید آن را افزایش می دهد به دلیل کوره قوس الکتریکی (SAF) که بسیار انرژی بر است و بخش بزرگی از کل هزینه تولید مربوط به مصرف انرژی آن است. علاوه بر این، هزینه تولید  توسط قیمت اجزای دیگر مانند زغال سنگ، کوارتز، نفت/گاز طبیعی و الکترودها کنترل می شود. تولید آن مستلزم تامین مداوم مواد اولیه آن یعنی کوارتز است. معادن کوارتز متعلق به تعداد کمی از بازیگران جهانی مانند Ferroglobe، Rusal، Liasa و Elkem هستند. از این رو این امر ورود بازیگران جدید در زنجیره تولید  را محدود می کند و در نتیجه منجر به قیمت های بالا می شود.

خرید سیلیکون متال

شرکت شایان مواد یکی از وارد کننده های این محصول در ایران می باشد . برای خرید بی واسطه و اطلاع از قیمت سیلیکون متال و شرایط فروش با ما تماس حاصل نمایید.

 

ارسال کالا به تمام نقاط ایران

عناصر درصد
Si سیلیسیوم 99٪
Fe آهن 0/4٪
Al آلومینیوم 0/4٪
Ca کلسیم 0/1٪
SILICON METAL
شایان مواد
وارد کننده سیلیکون متال
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

محصولات مرتبط

ارسال نظرات و پیشنهادات

پیام داخل واتساپ
Call Now Button