سیلیکون متال

سیلیکون متال که در ریخته گری آلومینیوم کاربرد دارد شرکت شایان مواد نیاز این کالا در کشور را از طریق واردات تامین میکند و شرکت شایان مواد وارد کننده سیلیکون متال 4.4.1 مرغوب می باشد.

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت سیلیکون متال و شرایط فروش سیلیکون متال با ما در تماس باشید.

بسته بندی : جامبو یک تنی

 

ارسال کالا به تمام نقاط ایران

عناصر درصد
Si سیلیسیوم 99٪
Fe آهن 0/4٪
Al آلومینیوم 0/4٪
Ca کلسیم 0/1٪

توضیحات

سیلیکون-Silicon که با نماد Si و عدد اتمی ۱۴ شناخته می شود، یک عنصر جامد، بلورین و شکننده  به رنگ خاکستری مایل به آبی است. فلز سیلیکون تمایل زیادی به برقراری واکنش با اکسیژن دارد.سیلیکون متال در صنعت آلومینیوم بیشتر به عنوان عامل آلیاژی استفاده می شود  و باعث افزایش استحکام آلومینیوم  می شود.

سیلیکون متال که قالب آن از سیلیکون تشکیل شده است ماده ای افزودنی است که در آلیاژهای غیر آهنی استفاده می شود.عناصر تشکیل دهنده آن سیلیسیوم،آلومینیوم،کلسیم و آهن می باشد و میزان خلوص سیلیسیوم آن در حدود 99٪ می باشد.پرکاربردترین سیلیکون متال گرید 4.4.1 می باشد.

سیلیکون  خالص که با عناصری مانند بور، فسفر و آرسنیک ترکیب می شود  به عنوان وافر سیلیکون شناخته می شود و ماده اصلی مورد استفاده در تراشه های رایانه، مدارهای مجتمع، ترانزیستورها، دیودهای سیلیکون، نمایشگرهای کریستال مایع و انواع مختلف است سایر دستگاه های الکترونیکی و سوئیچینگ است.

سیلیکون متال در صنایع متالوژی به عنوان یک عامل احیا کننده و به عنوان یک عنصر آلیاژی در فولاد، آلومینیوم، برنج و برنز استفاده می شود. در ریخته گری آلومینیوم از آن برای بهبود خواص مفید آلومینیوم استفاده می کنند. زمانی که سیلیسیم با آلومینیوم استفاده می شود، قابلیت ریخته گری، سختی و مقاومت آن را افزایش می دهد.

به دلیل تقاضای مواد سبک تر و اقتصادی تر در سال های اخیر تقاضای آلومینیوم به طور پیوسته در حال رشد است به همین دلیل باعث رشد مصرف سیلیکون متال توسط تولید کنندگان آلومینیوم شده است.

بیشترین کاربرد سیلیکون متال در صنایع آلومینیوم می باشد که با افزودن سیلیکون متال به آن باعث بهبود عملکرد آلیاژ آلومینیوم می شود و استحکام ان را افزایش می دهد.همچنین افزودن سیلیکون متال به آلومینیوم باعث شکل گیریه آلیاژی قویتر و سبک تر می شود و از ان بیشتر در صنایع خودروسازی و جایگزین قطعات چدنی سنگین می شود.سیلیکون متال در آلومینیوم باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی می شود و همچنین باعث کاهش چگالی و ضریب انبساط حرارتی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now ButtonCALL NOW