تامین کننده انواع فروآلیاژها جوانه زا گرافیت ها شمش چدن بوته گرافیتی

فروکروم پرکربن

فروکروم- FerroChrome از خانواده  فروآلیاژها می باشد و در دو نوع فروکروم پرکربن و کم کربن تولید می شود و در صنعت فولاد  مخصوصا تولید فولاد زنگ­ نزن مورد استفاده قرار می گیرد. مقدار کروم موجود در این محصول بین ۵۰ تا ۷۰ درصد است که بسته به آنالیز فروکروم مورد نیاز، متغیر است.

فرو (Ferro) که به عنوان پیشوند در ابتدای اسامی فروآلیاژها به کار می رود به معنی آهن می باشد و پس از ترکیب آن با کروم (Chrome)  فروکروم(FeCr) به دست می آید.کروم یکی از سخت ترین مواد در جهان می باشد که به صورت آزاد در طبیعت یافت نمی شود.

بیشتر تولید جهانی این فروآلیاژ مربوط به آفریقای جنوبی، قزاقستان و هند است که دارای منابع داخلی بزرگ کرومیت (FeCr2O4) هستند. البته چین و روسیه نیز در سال های اخیر حجم زیادی از این فروآلیاژ را تولید کرده اند.

فروکروم بر اساس میزان کربن به دو دسته فروکروم پرکربن و هچنین  فروکروم کم کربن دسته بندی می شود.میزان کربن در فروکروم پر کربن 8-6 درصد می باشد و درصد کروم 60 الی 67 درصد می باشد.

ویژگی ها

مهمترین خاصیت فروکروم این است که مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون در فولادهای ضد زنگ را بهبود می بخشد. همچنین می تواند سختی گریدهای غیر ضد زنگ را به دلیل تشکیل کاربیدهای کروم بهبود بخشد.

فروکروم را در صنایع ریخته گری حهت افزایش سختی به چدن و فولاد اظافه میکنند و همچنین این ماده باعث بیشتر شدن مقاومت حرارتی و همچنین ضدسایش شدن فولاد و چدن می شود.

کاربرد

بیش از هشتاد درصد مصرف فروکروم در جهان ،در فولاد ضد سایش به کار می رود که از ان در تولید ناخن لودر و ماشین های حفاری و سنگ شکن فکی که میب ایست مقاومت بالایی در مقابل ضربه و سایش داشته باشد به کار میرود.همچنین ازفروکروم در تولید ابزار الات نیز استفاده می شود.

 

جهت اطلاع از قیمت فروکروم پرکربن و همچنین شرایط فروش فروکروم پرکربن با ما در تماس باشید.

ارسال به تمام نقاط ایران

قیمت فروکروم پرکربن
فروکروم پرکربن

آنالیز فروکروم پرکربن

عناصر درصد
Cr کروم 65٪min
C کربن 6-7٪
Si سیلیس 0/03٪max
P فسفر 0/02٪max
S گوگرد 2/8%max
تماس با ما
ارسال پیام
پیام داخل واتساپ